Wiosenne Przesilenie – Ceremonia Dźwięku i Kakao – 23 marca 2019

„Ty jesteś Życiem, które przenika twoje ciało, twój umysł, twoją duszę. Kiedy to odkryjesz – nie dzięki logice czy intelektowi, ale dzięki temu, że czujesz to Życie w sobie – przekonasz się, że jesteś tą sama siłą, która otwiera i zamyka kwiaty i pozwala kolibrom latać między nimi. Jesteś tą siłą, która szumi w wietrze i która oddycha przez twoje ciało. Siła ta porusza żywą istotę, jaką jest Wszechświat. I to właśnie jesteś ty. Ty jesteś Życiem.”

Czas  równonocy wiosennej, zwanego także przesileniem  to jeden z tych czterech momentów w roku (obok przesileń zimowego, letniego i jesiennego ) , kiedy Ziemia i Słońce znajdują się w specjalnym położeniu-zestrojeniu.To umożliwia nam bezpośredni dostęp do wymiaru kosmicznego, z poziomu którego możemy łatwiej połączyć się z własną pełnią i kreować doświadczenie na miarę tej pełni poprzez siłę świadomego zamiaru. Równonoc wiosenna jest takim momentem w cyklu rocznym, który zgodnie z rdzenną mądrością ludów Ziemi zadedykowany jest świętowaniu życia i sianiu nowego zamiaru, roztaczaniu wizji na cały rok. Dołącz do nas w ten wyjątkowy dzień – oczyść się z pozostałości po zimie, zostaw co nie potrzebne za sobą i wkrocz w wiosnę i nowy cykl roku w harmonii i świeżości ciała i umysłu.

Po uśpieniu zimowym energia w nas domaga się ruchu, nowej przestrzeni, wyjścia na zewnątrz, działania, odświeżenia, oczyszczenia, pozwolenia soczystej, żywotnej, pulsującej energii wiosny na ekspansję aż do pełnego rozkwitu.Coś co w zakamarkach nas, naszego ciała było uśpione potrzebuje teraz głębokiego oddechu i ruchu.

DŹWIĘK I MUZYKA JAWIĄ SIĘ JAKO
NAJSILNIEJSZE ŹRÓDŁA UZDRAWIAJĄCEJ MOCY.

Dźwięk jest źródłem całej przejawionej manifestacji. Nasz głos jest naszą energią, a muzyka i pieśń od początków ludzkości stanowiła zapis duchowego wymiaru istnienia. Ta muzyczna podróż jest wyprawą w te właśnie rejony pełne przestrzeni i bogactwa. Twórczość to nasz święty skarb jako rodziny ludzkiej, dzieląc się jej harmonią i synergią odkrywamy piękno w tej najbardziej pierwotnej formie. Muzyka przekracza wymiary czasu i przestrzeni docierając głęboko do poziomów radości i celebracji Misterium Życia jako naszego wspólnego tańca. Na ceremoniach otwieram tą właśnie wspólną nam wszystkim przestrzeń inspiracji.

W przestrzeń głębokiej relaksacji i medytacji wprowadzą na:
dźwięk mis kryształowych , improwizacje instrumentalne, improwizacje wokalne, mantry, pieśni rdzennych tradycji,  tybetańskie misy, dzwonki,  oraz dźwięki innych instrumentów.
Uczestnicy zostaną poprowadzeni w medytację poprzez uzdrawiające dźwięki muzyki aby zharmonizować ciało, umysł i duszę.
Będziemy mieć możliwość wsparcia naszych intencji, odnowienia energii i eksplorowania przestrzeni, która sięga dalece poza naszą fizyczność.

 

Kakao to święta uzdrawiająca roślina wspomagająca wewnętrzne podróże do światów duchowych. Używane od stuleci przez Majów, Azteków i inne mezoamerykańskie kultury w ceremoniach i codziennym życiu. Jako lekarstwo i święte pożywienie „powraca” teraz jako sposób na przywrócenie nas do równowagi z naturą i naszymi sercami.
Kakao otwiera nas, by połączyć nas z naszą prawdziwą naturą, na to kim naprawdę jesteśmy.
Zaprasza wszystkie uczucia, jest znane jako lek otwierający serce, ponieważ jego właściwości rzeczywiście zwiększają odczucia miłości, radości i zadowolenia z powodu uwolnienia serotoniny i obecności innych błogich związków, wpływających na dobre samopoczucie takich jak między innymi anandamid i fenyloetyloamina.
Jednym z głównych składników aktywnych, w kakao jest teobromina, która wraz z magnezem działa łagodząco na system nerwowy. Jest substancją pobudzającą czynność serca oraz rozszerzającą naczynia krwionośne, łagodzi stres i depresję, jest uwalniana w organizmie podczas emocjonalnej euforii i empatii.
Czym jest Ceremonia Kakao
Ceremonia Kakao to przestrzeń spotkania, na którym można doświadczyć siebie na bardzo głębokim poziomie, poczuć więź z innymi oraz ze wszystkim co żyje. To ceremonia przywołująca pamięć stworzenia człowieka. Powrót do korzeni i osadzenie się w swoim własnym centrum.
Jak przebiega ceremonia: pijemy kubek najwyższej jakości mocnego, ceremonialnego Kakao pochodzącego z Gwatemali z regionu jeziora Atitlan, relaksujemy się i pozostajemy w stanie medytacji albo w pozycji siedzącej , leżącej lub tanecznej  jeśli czujemy , że nasze ciało chce się poruszać , tańczyć to podążamy za ciałem .
Jak się przygotować:
– wskazane jest ubranie ceremonialne (odświętne w jasnych barwach i wygodne)
– mieć otwarte serce i umysł
– przez pewien czas będziesz siedzieć a potem będziesz mógł się położyć, zatem zabierz ze sobą jakoś poduszkę, kocyk , żeby było ci wygodnie i ciepło.
– aby w pełni skorzystać z ceremonii kakao, dobrze jest nie jeść przed ceremonią. Im dłuższy okres postu, tym efektywniejsze będzie działanie kakao. Unikaj kofeiny i innych stymulantów przez cały dzień, absolutnie wyklucza się spożycie alkoholu w dniu ceremonii, a najlepiej na 2- 3 dni przed ceremonią nie spożywać alkoholu
– pij dużo wody przed i po ceremonii
– kobiety w ciąży, oraz każdy kto ma problemy z sercem lub przyjmuje jakieś leki antydepresyjne proszę poinformować o tym prowadzącą, wtedy dawka Kakao zostanie odpowiednio indywidualnie dobrana.

prowadzenie ceremonii: Agnieszka Sypek Piniak

Gwatemala to mój drugi dom . Jestem przyjęta przez tradycję i inicjowana przez Starszyznę Majów T’zutujil jako honorowy strażnik Ognia i Dnia. Jest to dla mnie wieli zaszczyt. Otrzymałam także błogosławieństwo Starszyzny Majów na prowadzenie Ceremonii Kakao. Pracy z Kakao uczę się bezpośrednio od Majów, moimi nauczycielami są Tata Pedro Cruz i Nana Marina Cruz, którzy mieszkają w Gwatemali w malowniczym miasteczku San Pedro nad magicznym jeziorem Atitlan , które często odwiedzam.
Od kilku lat regularnie organizuję duchowe wyprawy do Gwatemali, gdzie spędzamy sporo czasu w gościnnym domu Taty Pedro Cruz i Nany Mariny studiując kosmologię i starożytną wiedzę Majów. Odwiedzamy także wyjątkowe miejsca mocy.
ILOŚĆ  MIEJSC OGRANICZONA DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ
ZGŁOSZENIA : sypekwarsztaty@gmail.com
DATA : 23 marca 2019
GODZINA : 20.00 – 22.30./23.00
MIEJSCE: Otwock
DONACJA: 150 zł