Moc Obecności – wczasy ze świadomą pracą z ciałem i umysłem nad polskim morzem 3 – 9 września 2017

Moc Obecności -wczasy ze świadomą pracą z ciałem i umysłem oddechem

oraz dużą porcją relaksu nad polskim morzem

W naszym ciele zapisana jest cała nasza historia, wszystkie wydarzenia, emocje, relacje, jak i wszystkie odpowiedzi, których tak uporczywie szukamy w świecie zewnętrznym. Odpowiedź jest w nas. Ciało ma w sobie wodę wszystkich oceanów, ogień wszystkich gwiazd i słońc, ma w sobie powietrze a zrodzone jest z ziemi
.Ciało jest świątynią ducha, który poprzez nie się przejawia, jest narzędziem magicznym, jest świadomością samą w sobie.Jeśli traktujemy je z szacunkiem i dajemy mu przestrzeń i uwagę żyjemy życiem świadomym, zdrowym i szczęśliwym.

 

10665222_10202562014157740_3277064556676058693_n

W trakcie warsztatu damy przestrzeń całemu naszemu istnieniu – ciału, sercu, umysłowi i duszy.

Zapraszam do świętowania i odkrywania autentycznego siebie, poprzez taniec, spontaniczny ruch, improwizację, poszukiwanie nowych form wyrażania siebie, kontakt z drugim człowiekiem, zabawę, eksperymentowanie z ciałem, przestrzenią, rytmem i dźwiękiem. Do celebrowania swojej unikalności, autentyczności i harmonii poprzez różne formy świadomej pracy z ciałem i oddechem.

Zachęcam Was do doświadczenia przygody odkrywania potencjału swojego ciała na nowo, do zaprzyjaźnienia się z nim, umoszczenia, zakorzenienia i zadomowienia się w ciele. Warsztat będzie okazją do zadbania o potrzeby ciała, lecz również do przyjrzenia się zapomnianym, zepchniętym na dno podświadomości rejonom, w których kryją się zarówno niesamowite skarby, jak i nasze nieuświadomione lęki, które z ukrycia mogą nami sterować.

Warsztat będzie okazją do zadbania o potrzeby ciała, lecz również do przyjrzenia się zapomnianym, zepchniętym na dno podświadomości rejonom, w których kryją się zarówno niesamowite skarby, jak i nasze nieuświadomione lęki, które z ukrycia mogą nami sterować.Skoncentrujemy się na tym jak osiągać pełnię – odnaleźć te swoje części, które zagubiły się pośród życiowych doświadczeń i żyć w zgodzie z naturą, czerpać z niej moc i być świadomym, że jesteśmy jej częścią i podlegamy tym samym procesom co ona.
Spróbujemy dotrzeć do wewnętrznych obszarów, które gdzieś nam umknęły w ferworze życia codziennego, których często nie jesteśmy świadomi.Dowiemy się dlaczego pewne sytuacje w naszym życiu wciąż się powtarzają, co mówią do nas nasze emocje ,dlaczego nie doprowadzamy do końca pewnych spraw, co nas blokuje i dlaczego przed byciem w pełni sobą i cieszeniem się życiem w jego wszystkich barwach i odcieniach

“W najbardziej intymny i pełen mocy sposób łączysz się z naturą, kiedy stajesz się świadomy oddechu i uczysz się zatrzymywać na nim uwagę. To uzdrawiająca i głęboko wzmacniająca praktyka. Powoduje dużą zmianę i przejście z pojęciowego świata myśli do wewnętrznego królestwa nieuwarunkowanej świadomości.”

Eckhart Tolle

Oddech to podstawa naszego istnienia. Fundamentalny i pierwotny warunek życia. To dzięki niemu w naszym ciele gości i porusza się energia życiowa. Nazywana “qi” lub “prana” jest zarazem łącznikiem naszego wymiaru (mikrokosmosu) i wymiaru świata (makrokosmosu). Jakość naszej wewnętrznej energii ma decydujący wpływ zarówno na ciało i umysł. Praca z oddechem to podstawa jogi i medytacji oraz terapeutycznych procesów związanych z ciałem. Przywrócenie równowagi i harmonii na poziomie oddechu – energii jest fundamentem odnalezienia swojego pierwotnego centrum wolnego od dyskursywnych i zaburzających procesów myślowych i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania organizmu. To również odnalezienie przestrzeni dla dogłębnego relaksu, który jest niezbędny dla “przeprogramowania” przeszkadzających i destruktywnych wzorców. Oddech jest bramą Świadomości i potężnym narzędziem transformacji na wewnętrznym indywidualnym poziomie.

Bardzo istotna jest również część związana z pracą w naturze, która tworzy sprzyjające warunki i okoliczności wspierające wewnętrzny proces. Poprzez integrację z naturą i żywiołami postaramy się dotrzeć do pierwotnych i niezafałszowanych poziomów naszej duchowo – cielesnej istoty.
Zadbamy również o nasze ciało odpowiednią wegetariańską dietą i pięknymi okolicznościami
przyrody.

Życie jest wielowymiarowe. Istniejemy na wielu poziomach i moje warsztaty służą odkrywaniu naszego wewnętrznego bogactwa i głębi doświadczenia czystej i niezafałszowanej świadomości procesu życia. Na poziomie ciała i świadomości poprzez zmysły w naturalnej symbiozie z tym co jest pozwolimy sobie na odkrywanie nas samych. Poprzez kontakt zmysłów z przejawieniem żywego pola i procesu życia poprzez ruch i kontemplację pozwalamy rzeczywistości być jaką jest. Dajemy sobie przestrzeń na bycie tym kim jesteśmy. To naturalna mądrość i moc. Ilość metod i wiedzy z jakiej możemy korzystać w tej podróży jest nieograniczona, jednak metoda nie może nas ograniczać. Nasze autentyczne istnienie przekracza każde ograniczenie i właśnie na tym poziomie staram się pracować podczas warsztatów. Moja praca jest rodzajem subtelnego tańca z bogactwem jaki każda żywa istota nosi w sobie. Żadna definicja nie potrafi wyczerpać własnej treści, podobnie w mojej pracy używam wielu metod jednak najważniejszą z nich jest czysty fakt obecności w żywym procesie życia. Zapraszam serdecznie na warsztaty Agnieszka Sypek Piniak

W programie:

Na poziomie umysłu:

Rozpoznawanie ukrytych wzorców i tendencji
Pogłębienie spektrum świadomości dzięki obserwacji umysłu
Medytacja oparta na oddechu i obserwacji
Medytacja pracująca ze skupieniem i relaksem
Oddech jako metoda rozluźniania umysłu
Techniki medytacji oparte na uważności i obecności

Na poziomie energii:

Uświadamianie związku myśli z emocjami
Uwalnianie energii – uwalnianie emocji
Oddech jako świadome kierowanie energią
Rozwijanie i pobudzanie inteligencji emocjonalnej

Na poziomie ciała:

Uwalnianie napięć fizycznych
Medytacje aktywne
Taniec spontaniczny
Ruch
Bioenergetyka
Głęboka relaksacja ciała
Głębsze nawiązanie kontaktu z ciałem i jego mądrością

Korzyści z udziału w warsztatach:

Nawiązanie autentycznego kontaktu ze swoim umysłem, energią i ciałem
Rozpoznanie swojej kondycji cielesnej umysłowej i energetycznej
Wzrost witalności i żywotności
Zwiększenie poziomu relaksu i rozluźniania
Głębokie oczyszczenie i uwolnienie ze “złogów energetycznych” i blokad
Otwarcie się na własne kreatywne i twórcze zasoby
Integracja wszystkich poziomów naszego życia
Wzrost zaufania do własnych potencjałów i możliwości

w programie warsztatu :
– taniec spontaniczny, ruch autentyczny , improwizacja
– integralna praca ze świadomością
– ustawienia archetypowe
– ceremonie muzyczne
– praca z ciałem – świadomość i mądrość ciała
– medytacja – także różne rodzaje medytacji aktywnych ( między innymi dynamiczna Osho )
– drama i inne formy ekspresji twórczej
– odkrywania wewnętrznej wolności, radości i kreatywności
– transformacja starych wzorców – praca z przekonaniami
– praca z głosem i dźwiękiem – odkrywanie uzdrawiającej mocy głosu
– dużo technik relaksacyjnych
– nauka oddychania i medytacji
– integracja oddechem – praca z oddechem – świadome oddychanie – uwalnianie napięć fizycznych, umysłowych i emocjonalnych poprzez oddech
– oraz duzo czasu w naturze

Dzięki udziałowi w warsztatach :
– wypoczniesz, zrelaksujesz sie , zregenerujesz się
– nabieszrsz sił i energii w pięknych okolicznościach nadmorskiej przyrody
– zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem
– dasz odpocząć swojej głowie
– skontaktujesz się ze sobą i swoją najgłębszą naturą
– będziesz się świetnie bawić
– nawiąrzesz wspaniałe nowe znajomosci
oraz doświadczysz wiele wiele więcej

Warsztaty prowadzi :
Agnieszka Sypek Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, nauczycielka rozwoju osobistego i duchowego, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka . Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości.

Na przestrzeni ponad 27 lat moich własnych poszukiwań i doświadczeń oraz kilkunastu lat pracy z ludźmi stworzyłam swoją autorską metodę, którą nazwałam Misterium Ciała i Ducha.Dzielę się nią z ludźmi pomagając im odkrywać ich własny potencjał, zachęcam aby zaczęli żyć w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, cieszyć się życiem we wszystkich jego przejawach, czerpać moc z natury i żyć pełnią życia. Moja praca opiera się głównie na intuicji i podążaniu za procesem.
Czerpię inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Cenię mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej i Północnej, które często odwiedzam. Na moją pracę ma także ogromny wpływ ponad dwadzieścia lat praktyki medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen
więcej info :http://agnieszkasypek.pl/

Na warsztatach gotować nam będzie ,Wegekuchnia.com – czyli Marcin Piniak i Krzysztof Olejnik
więcej informacji o wegekuchni na stronie: https://www.facebook.com/wegekuchniacom/

Marcin Piniak : wegański i wegetariański kucharz z profesjonalnym doświadczeniem zdobytym w wegetariańskich i wegańskich restauracjach zarówno w Polsce i za granicą.
Marcin o sobie” Gotowanie to moja pasja i ciągła nauka. Wege kuchnia to radość, magia i przygoda. To przestrzeń dla swobodnego tworzenia i odnajdywanie własnych pomysłów i inspiracji. Dla mnie kuchnia to świadomość i obecność w tym co jemy, jak jemy i z jakim skutkiem.” Tworzy w stylu „fusion”, a swoją wiedzę opiera na bardzo spójnym i holistycznym zakresie wiedzy dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej – to świadomy sposób przyrządzania i komponowania jedzenia oparty na harmonijnej wiedzy z zakresu żywienia i traktowania pokarmu jako lekarstwa.
https://wegekuchnia.com/

Krzysztof Olejnik : wegański i wegetariański kucharz, od lat pracujący w wegetariańskich i wegańskich restauracjach w Warszawie.
Krzysztof o sobie “Gotowanie traktuję jak dyrygowanie liczną orkiestrą złożoną z kolorów zapachów i smaku i wciąż na nowo komponowaniem utworów z nut dostarczanych przez matkę ziemię. Gotowanie to wspaniała medytacja zmuszająca do ćwiczenia uważności, praktykowane z czystą dobrą intencją przynosi efekty w postaci zdrowego harmonijnie rozwijającego się ciała i czystego wrażliwego na otaczający świat umysłu. Jest też nieustannym poszukiwaniem nowych smaków, szukaniem inspiracji wewnątrz i na zewnątrz własnej głowy. Gotowanie to proces wymagajacy wiedzy i kontroli na każdym jego etapie, jest zabawą z kubkami smakowymi, ale też poważną życiową deklaracją bo jesteśmy tym co jemy.”
https://wegekuchnia.com/

zgłoszenia i info: sypekagnieszka@gmail.com

Inwestycja w siebie :
warsztaty : 890 zł przy wpłacie zaliczki do 15 sierpnia po tej dacie cena wzrasta o 200 zł
pobyt : nocleg i wyżywienie – 900 zł

Zaliczka w wysokości 500 zł proszę przesłać na konto :
konto: Agnieszka Sypek
67 1050 1461 1000 0090 7477 6296
Tytuł wpłaty : Smołdziński Las (proszę nie wpisywać nic więcej)
Po dokonaniu wpłaty proszę przesłać potwierdzenie ana adres
sypekagnieszka@gmail.com

kiedy : 3.09 – 9.09
zaczynamy 3.09 zakwaterowaniem uczestników od 17.00
a kończymy obiadem 9.09

Miejsce: Smołdziński Las