MOC OBECNOŚCI – ŚWIADOMA CODZIENNOŚĆ – LIPOWY DOM 1 – 7 CZERWCA 2020

MEDYTACJA, MINDFULNESS, PRACA Z ODDECHEM, PRAKTYKA UWAŻNOŚCI, GŁĘBOKA RELAKSACJA, OBECNOŚĆ W CIELE I W RUCHU, TANIEC, JOGA, WARSZTATY UWAŻNEGO GOTOWANIA
WARSZTATY MAZURY LIPOWY DOM 1 – 7 CZERWCA 2020

Medytacji nie postrzegamy jako lekarstwa ani nawet jako terapii. To po prostu nieuwarunkowany stan przebywania w centrum życia.

Chogjam Trungpa 

Zapraszamy na wyjątkowy warsztat „Moc Obecności – Świadoma codzienność” gdzie będziemy rozwijać wrodzoną nam wszystkim zdolność świadomego i obecnego przeżywania chwili obecnej poprzez nasze ciało, zmysły i świadomość. Obecność jest fundamentem naszego życia, mocą która rozwijana może uczynić nasze doświadczenie żywym i radosnym, pełnym wdzięczności i pogody ducha pozwalając nam lepiej poznać samych siebie i swój potencjał. Uspokoić umysł, zredukować stres, rozluźnić ciało i aktywować kreatywność, odnaleźć wewnętrzną przestrzeń ciszy jak i moc do działania. Będziemy aktywować energię tkwiącą w naszym ciele poprzez dynamiczne, medytacje, jogę, taniec i ruch. Odkrywać uważność i bogactwo wegańskich smaków podczas warsztatów gotowania. Oczyścimy nasz umysł, energię i ciało dzięki tradycyjnym ceremoniom jak Szałas Potów i Ceremonia Kakao. 

ŚWIADOMY DUCH ŚWIADOME CIAŁO 

Krąg – uważna i świadoma komunikacja 

Praca z ciałem: taniec, ruch spontaniczny, dynamiczne formy medytacji

Nawiązywanie kontaktu z ciałem – obecność w oddechu i ruchu 

Moc pieśni i muzyki: relaksacje z misami kryształowymi, pieśni rdzennych tradycji świata 

Nawiązywanie kontaktu z żywiołami 

Ceremonia – uświęcanie codzienności: Szałas Potów, Ceremonia Kakao 

Prowadzenie: Agnieszka Sypek – Piniak

Ciało jest naturalnie zakorzenione w chwili obecnej. To nieskończone źródło mądrości i inspiracji. Poprzez ruch, taniec, czy energetyczną formę dynamicznych medytacji będziemy aktywować naszą energię – życiową siłę i Moc. Często tracimy kontakt z naszą cielesnością na rzecz umysłu i intelektu. Na warsztatach postaramy się powrócić do tej naturalnej obecnej w nas autentyczności – do Ciała. Będziemy także pracować z naszą energią: głosem. To nasza Moc ukryta w pieśni uruchamia całe spektrum nowych cudownych doświadczeń. Ceremonialne pieśni od początków ludzkiej kultury towarzyszyły każdej społeczności – tworząc opowieści o ludzkim sercu – pełnym odwagi i mądrości podobnie jak Ceremonie pełne muzyki, tańca i pieśni to przywrócenie nam autentycznej zdrowej duchowej więzi z Istnieniem – bo prawdziwą Ceremonią jest nasze własne Życie. 

MINDFULNESS OD KUCHNI

Warsztaty kulinarne: uważne gotowanie w/g pięciu przemian

Kuchnia roślinna – praktyka współczucia 

Praktyka medytacji i uważności

Relaksacja – rozwijanie świadomości ciała poprzez głęboki relaks

Przytomność i obecność – fundament świadomego życia

Prowadzenie: Marcin Piniak

Kuchnia to podstawa naszego życia. To jaki pokarm spożywamy – nie tylko w formie żywności – decyduje o jakości naszego życia. Ten pokarm to również obrazy, słowa, myśli, relacje z innymi jednak przede wszystkim z nami samymi – z naszą wewnętrzną przestrzenią. Dbanie o odżywcze właściwości tej przestrzeni, o jakość naszego życia stanowi fundament naszej zdrowej relacji z rzeczywistością. Będziemy uczyć się prostych i pożywnych dań przyrządzonych z uwagą przy użyciu metody pięciu przemian (harmonizowania smaków), dowiemy się w jaki sposób rozumiane jest zdrowe żywienie w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, będziemy praktykować obecność i przytomność w kuchni – odkrywać smak i gotowanie na nowo. Kuchnia roślinna kieruje naszą uwagę również na aktywny aspekt współczucia w naszym życiu, na troskę, etykę i odpowiedzialność względem planety na jakiej żyjemy. Będziemy uczyć się medytacji i praktykować uważność podczas formalnych sesji praktyki jak i poza nimi. W kręgu porozmawiamy o tym czym jest Obecność i Przytomność we współczesnych czasach i dlaczego jest ona tak istotna.

Warsztaty odbędą się w przeuroczym Lipowym Domu położonym pośród morenowych pagórków, nad samym jeziorem, w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Piękno i harmonia natury, świeże powietrze, zapach kwiatów i liści, orzeźwiająca kąpiel w jeziorze, zdrowe jedzenie i spotkanie z innymi ludźmi i ich doświadczeniami, wspólne dzielenie się czasem i przestrzenią to zapowiedź niezapomnianych chwil, które na powrót pozwolą nam odkryć cudowność życia, jego kruche i delikatne piękno ukryte za pozorną zwyczajnością. Warto podarować sobie moment przerwy, obudzić wrażliwość i troskliwie pielęgnować świadomą codzienność. 

Informacje i zapisy:sypekwarsztaty@gmail.com

Wydarzenie FB: