Majówka – Przebudzenie – Ciało Ruch Oddech Dźwięk Natura 30.04 – 6.05 2018

Warsztaty świadomnej pracy z ciałem, dźwiękiem i głosem
medytacja, natura , oddech i głęboki relaks

Życie jest wielowymiarowe. Istniejemy na wielu poziomach i moje warsztaty służą odkrywaniu naszego wewnętrznego bogactwa i głębi doświadczenia czystej i niezafałszowanej świadomości procesu życia. Na poziomie ciała i świadomości poprzez zmysły w naturalnej symbiozie z tym co jest pozwolimy sobie na odkrywanie nas samych. Poprzez kontakt zmysłów z przejawieniem żywego pola i procesu życia poprzez ruch i kontemplację pozwalamy rzeczywistości być jaką jest. Dajemy sobie przestrzeń na bycie tym kim jesteśmy. To naturalna mądrość i moc. Ilość metod i wiedzy z jakiej możemy korzystać w tej podróży jest nieograniczona, jednak metoda nie może nas ograniczać. Nasze autentyczne istnienie przekracza każde ograniczenie i właśnie na tym poziomie staram się pracować podczas warsztatów. Moja praca jest rodzajem subtelnego tańca z bogactwem jaki każda żywa istota nosi w sobie. Żadna definicja nie potrafi wyczerpać własnej treści, podobnie w mojej pracy używam wielu metod jednak najważniejszą z nich jest czysty fakt obecności w żywym procesie życia. Zapraszam serdecznie na warsztaty Agnieszka Sypek Piniak

Dźwięk to ruch, oddech i wibracja. Towarzyszy nam on od przyjścia na świat, a nawet wcześniej. Jest w nas i wokół nas. Każdemu dźwiękowi przypisany jest określony kolor oraz centra energetyczne w naszym ciele. Głos jest odbiciem tego, co robimy, co myślimy, co czujemy. Wyraża nasze relacje z samym sobą i z otoczeniem. Uwolniony głos może być źródłem mocy oraz skrywanej dotąd wiedzy o nas samych. Jednym z podstawowych celów pracy z głosem jest uwalnianie i wyrażanie uczuć, poznawanie siebie i swojej siły. Głos jest także źródłem ogromnej witalnej energii. Możemy go używać do zasilania i oczyszczania swojego ciała fizycznego i emocjonalnego. Głos jest także wspaniałym narzędziem rozwoju duchowego.

Warsztaty będą inspiracją do badania i poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, swojej własnej relacji z dźwiękiem, pomoże odbudować wiarę w siebie. Doświadczymy jak ważna jest tolerancja i akceptacja siebie, poczujemy i zobaczymy, że błędy które popełniamy są naszymi najlepszymi nauczycielami. Warsztaty będą zachtą do korzystania z potęgi swojej intuicji i wyobraźni, Będziemy dążyć do harmonii ciała, umysłu i ducha w pięknych okolicznościach przyrody 🙂

w programie warsztatu:
– praca z głosem
– nauka pieśni różnych tradycji świata
– spontaniczny taniec i ruch
– praca z ciałem i emocjami
– ustawienia archetypowe
– medytacja – także różne rodzaje medytacji aktywnych
– drama i inne formy ekspresji twórczej
– odkrywania wewnętrznej wolności, radości i kreatywności
– rozpoznawanie podświadomych programów i przekonań i ich transformacja
– techniki szamańskie – między innymi szamańskie koło życia- kierunki – żywioły
– głęboki relaks , wizualizacja
– integracja oddechem – uwalnianie napięć fizycznych, umysłowych i emocjonalnych poprzez oddech
– ceremonia szałasu potu
– ceremonie dźwięku

Warsztaty prowadzi :
Agnieszka Sypek Piniak – psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, nauczycielka rozwoju osobistego i duchowego, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka . Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości.

Na przestrzeni ponad 27 lat moich własnych poszukiwań i doświadczeń oraz kilkunastu lat pracy z ludźmi stworzyłam swoją autorską metodę, którą nazwałam Misterium Ciała i Ducha.Dzielę się nią z ludźmi pomagając im odkrywać ich własny potencjał, zachęcam aby zaczęli żyć w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, cieszyć się życiem we wszystkich jego przejawach, czerpać moc z natury i żyć pełnią życia. Moja praca opiera się głównie na intuicji i podążaniu za procesem.
Czerpię inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Cenię mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej i Północnej, które często odwiedzam. Na moją pracę ma także ogromny wpływ ponad dwadzieścia lat praktyki medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen
więcej info :http://agnieszkasypek.pl/

Bez wątpienia to co jemy wpływa na nasze ciało, umysł wpływa na ciało, ciało wpływa na stan umysłu, konkluzja: warto karmić się odpowiednim „pokarmem” więc na warsztatach gotować nam będzie i dzielić swoją wiedzą wegekuchnia.com bezkonkurencyjni kucharze pod słońcem czyli Marcin Piniak i Krzysztof Olejnik

Marcin Piniak : wegański i wegetariański kucharz z profesjonalnym doświadczeniem zdobytym w wegetariańskich i wegańskich restauracjach zarówno w Polsce i za granicą.
Marcin o sobie” Gotowanie to moja pasja i ciągła nauka. Wege kuchnia to radość, magia i przygoda. To przestrzeń dla swobodnego tworzenia i odnajdywanie własnych pomysłów i inspiracji. Dla mnie kuchnia to świadomość i obecność w tym co jemy, jak jemy i z jakim skutkiem.” Tworzy w stylu „fusion”, a swoją wiedzę opiera na bardzo spójnym i holistycznym zakresie wiedzy dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej – to świadomy sposób przyrządzania i komponowania jedzenia oparty na harmonijnej wiedzy z zakresu żywienia i traktowania pokarmu jako lekarstwa.

Krzysztof Olejnik : wegetariański kucharz, od lat pracujący w wegetariańskich i wegańskich restauracjach w Warszawie. „Gotowanie traktuję jak dyrygowanie liczną orkiestrą złożoną z kolorów zapachów i smaku i wciąż na nowo komponowaniem utworów z nut dostarczanych przez matkę ziemię. Gotowanie to wspaniała medytacja zmuszająca do ćwiczenia uważności, praktykowane z czystą dobrą intencją przynosi efekty w postaci zdrowego harmonijnie rozwijającego się ciała i czystego wrażliwego na otaczający świat umysłu. Jest też nieustannym poszukiwaniem nowych smaków, szukaniem inspiracji wewnątrz i na zewnątrz własnej głowy. Gotowanie to proces wymagajacy wiedzy i kontroli na każdym jego etapie, jest zabawą z kubkami smakowymi ale też poważną życiową deklaracją bo jesteśmy tym co jemy.”

Więcej informacji o wegekuchni na stronie :
//wegekuchnia.com/, i na fb : https://www.facebook.com/wegekuchniacom/

zgłoszenia i info: sypekagnieszka@gmail.com

kiedy : 30.04 – 6.05 2018
zaczynamy 30.04 popołudniu – przyjazd uczestników od 17.00
i kończymy około 12.00- 13.00 6 .05

gdzie: Jaworowy Dom – Dolina Baryczy
Dolina Baryczy
Okolice siedliska Jawor umożliwiają wspaniały wypoczynek wśród natury. Dysponujemy rowerami górskimi, którymi można przemierzać pobliskie lasy świetnie utrzymanymi ścieżkami rowerowymi, docierając do licznych stawów, siedlisk ptaków oraz miejsc widokowych. Liczne szlaki turystyczne: piesze, rowerowe, konne, wodne zapraszają do czynnego wypoczynku i korzystania z pobliskich atrakcji. Dolina Baryczy to największy w Polsce ornitologiczny rezerwat, prawdziwy ptasi raj.

Inwestycja w siebie : 1790 zł przy wpłacie zaliczki w wysokości 500 zł do 30 marca po tej dacie 1990 zł
w cenę wliczone są: warsztaty, noclegi, wyżywienie wegetariańskie, ceremonie.

Zaliczka w wysokości 500 zł proszę przesłać na konto :
konto: Agnieszka Sypek
67 1050 1461 1000 0090 7477 6296
Tytuł wpłaty : Majówka 2018 (proszę nie wpisywać nic więcej)
Po dokonaniu wpłaty proszę przesłać potwierdzenie na adres sypekagnieszka@gmail.com