Kalendarz warsztatów Agnieszki Sypek Piniak w 2019 roku

 

Energia budzi się w nas jak i w całej naturze. Wiosna to czas, kiedy warto „przewietrzyć” nasze ciało i ducha. Zacząć kwitnąć, ruszać do przodu po zimowym wyciszeniu. Oczyścić i nadać nowy kierunek naszemu życiu w zgodzie z naturalnym rytmem przemian, moja praca jest właśnie zaproszeniem do ruchu, działania, podróży byśmy jak mityczny Bohater mieli odwagę i determinację w poznawaniu i odkrywaniu samych siebie, czynili nasze życie lepszym, bardziej świadomym i wyrażali się pełniej, pozwolili sobie na radość i taniec. Otwartość na to co życie nam niesie, na jego wyzwania, błogosławieństwa, dary i próby – to Nasza Podróż – zobowiązanie by być Obecnym w tym co jest, pozwolić sobie na Otwartość i Zaufanie. Zapraszam do Podróży do wnętrza Siebie.

In Lak’ech Ala K’in
Agnieszka

 

Ty jesteś Życiem, które przenika twoje ciało, twój umysł, twoją duszę. Kiedy to odkryjesz – nie dzięki logice czy intelektowi, ale dzięki temu, że czujesz to Życie w sobie – przekonasz się, że jesteś tą sama siłą, która otwiera i zamyka kwiaty i pozwala kolibrom latać między nimi. Jesteś tą siłą, która szumi w wietrze i która oddycha przez twoje ciało. Siła ta porusza żywą istotę, jaką jest Wszechświat. I to właśnie jesteś ty. Ty jesteś Życiem.


Czas  równonocy wiosennej, zwanego także przesileniem  to jeden z tych czterech momentów w roku (obok przesileń zimowego, letniego i jesiennego ) , kiedy Ziemia i Słońce znajdują się w specjalnym położeniu-zestrojeniu.To umożliwia nam bezpośredni dostęp do wymiaru kosmicznego, z poziomu którego możemy łatwiej połączyć się z własną pełnią i kreować doświadczenie na miarę tej pełni poprzez siłę świadomego zamiaru.

Równonoc wiosenna jest takim momentem w cyklu rocznym, który zgodnie z rdzenną mądrością ludów Ziemi zadedykowany jest świętowaniu życia i sianiu nowego zamiaru, roztaczaniu wizji na cały rok. Dołącz do nas w ten wyjątkowy dzień – oczyść się z pozostałości po zimie, zostaw co nie potrzebne za sobą i wkrocz w wiosnę i nowy cykl roku w harmonii i świeżości ciała i umysłu.

info: https://wp.me/p7q8Wo-f5

Zapraszam serdecznie na warsztat konstelacji systemowych, na których zajmiemy się tematem wewnętrznej wolności i osobistej mocy. Będziemy badać swoje relacje z w obszarze tego tematu, relację ze światem , rodziną , z poczuciem obfitości i spełnienia , relacje ze sobą , z życiem …etc. To jaką mam relację z najbliższymi członkami naszej rodziny , głównie mamą i tatą, to jaką mam relację ze sobą, rzutuje na wszystkie inne relacje w moim życiu, wpływa na wszystkie sfery życia , pracę, finanse, życie osobiste, seks, relacje partnerskie etc. Metoda ustawień daje bardzo głęboki wgląd w nasz wewnętrzny świat, pozwalając wynieść do poziomu świadomości wiele nieuświadomionych wzorców, programów , które kierują naszym życiem . Samo uświadomienie sobie pewnych mechanizmów jest już procesem uzdrawiającym.

Większość naszych problemów, zastojów, trudnych sytuacji w życiu ma bezpośredni związek z rodziną, Każdy z nas jest głęboko związany ze swoją własną rodziną, z rodzicami, rodzeństwem i z przodkami. Czasem trudno jest to zauważyć, ponieważ powierzchownie często wygląda to zupełnie inaczej.

info: https://wp.me/p7q8Wo-eF

Jesteśmy jak drzewa, połączeni …. z ziemią, z niebem, z innym istotami. Czasem o tym zapominamy, że jesteśmy częścią wszystkiego, więc będziemy sobie przypominać, eksplorować, doświadczać, uzdrawiać połączenia, relacje…i odkrywać jaka jest moc tych połączeń. Dzięki relacjom wzrastamy, uczymy się kochać. Najważniejszą relacją, której odzwierciedleniem jest cała reszta naszych relacji ze światem, to nasza relacja z samym sobą oraz naszym rodem, naszymi przodkami. Warto się temu przyjrzeć. Warsztat będzie znakomitą okazją, żeby zrobić to w przyjaznej i bardzo wspierającej, bezpiecznej przestrzeni.


Zapraszamy na warsztat, podczas którego uwalniać będziemy nasz umysł i ciało, gdzie będziemy szukać relacji z sobą, swoim sercem, emocjami, swoim żeńskim i męskim aspektem, a poprzez to odzyskiwać i nawiązywać kontakt z naszą wewnętrzną mocą. Będziemy także mieli okazję przyjrzeć się i uzdrowić nasze relacje rodzinne, przyjacielskie, nasze relacje z pracą, pieniędzmi, emocjami, seksem, zdrowiem etc.

Każdy z nas jest także głęboko związany ze swoją własną rodziną, z rodzicami, rodzeństwem i z przodkami. Czasem trudno jest to zauważyć, ponieważ powierzchownie często wygląda to zupełnie inaczej. Powiązania z własną rodziną, podobieństwa i wspólne sprawy wykraczają znacznie ponad to, co zwykle sobie uświadamiamy.

info: https://wp.me/p7q8Wo-eA

Życie jest wielowymiarowe. Istniejemy na wielu poziomach i moje warsztaty służą odkrywaniu naszego wewnętrznego bogactwa i głębi doświadczenia czystej i niezafałszowanej świadomości procesu życia. Na poziomie ciała i świadomości poprzez zmysły w naturalnej symbiozie z tym co jest pozwolimy sobie na odkrywanie nas samych. Poprzez kontakt zmysłów z przejawieniem żywego pola i procesu życia poprzez ruch i kontemplację pozwalamy rzeczywistości być jaką jest. Dajemy sobie przestrzeń na bycie tym kim jesteśmy. To naturalna mądrość i moc. Ilość metod i wiedzy z jakiej możemy korzystać w tej podróży jest nieograniczona, jednak metoda nie może nas ograniczać. Nasze autentyczne istnienie przekracza każde ograniczenie i właśnie na tym poziomie staram się pracować podczas warsztatów.

Moja praca jest rodzajem subtelnego tańca z bogactwem jaki każda żywa istota nosi w sobie. Żadna definicja nie potrafi wyczerpać własnej treści, podobnie w mojej pracy używam wielu metod jednak najważniejszą z nich jest czysty fakt obecności w żywym procesie życia. Zapraszam serdecznie.

info: https://wp.me/p7q8Wo-eh

Zapraszam na wyjątkowe , głęboko transformujące warsztaty na cudownej wyspie Kreta. 8 dni w przepięknym, zapierającym dech w piersiach miejscu położonym nad samym morzem Egejskim. Stań się na powrót Tym , Kim naprawdę Jesteś! Jest to ZAPROSZENIE w PODRÓŻ do esencji siebie, do bycia autentycznym i obecnym w każdym doświadczeniu, bycia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem a poprzez to do poczucia wewnętrznej wolności, radości życia oraz swojej osobistej mocy.

Do życia w zgodzie ze swoim sercem, życia swoja prawdą. Będzie to pełna fascynujących wydarzeń, świadoma podróż z której powrócicie zupełnie odmienieni, wzmocnieni, pełni energii i pasji , gotowi aby dokonać zmian w swoim życiu i realizować swoje najśmielsze marzenia.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

infohttps://wp.me/p7q8Wo-e8

Podróż jest tutaj zagadnieniem kluczowym, jednak nasza podróż prowadzi do wnętrza, do krain gdzie bije źródło naszej mocy. Owa podróż jest również nieunikniona by odkryć głębie i bogactwo jakie nosimy w sobie. Starożytne kultury szamańskie i magiczne zostawiły dziedzictwo wiedzy mądrości i metod – kluczy jakimi możemy otworzyć ten skarbiec i zarazem tą świętą przestrzeń.

Najczęściej prowadzimy swoje życie w obszarze „zbiorowej nieświadomości” jak Jung nazywał pole ludzkiej psychiki pozbawione obecności i przytomności, skazani na mechaniczne odruchy i błądzenie po pustyni uwarunkowań wciąż powtarzając te same ograniczone scenariusze przy jednoczesnym spodziewaniu się innych rezultatów i raz za razem uderzając w ścianę rozczarowania. Ograniczenie metod, które pracują tylko ze skutkami nigdy nie docierając do prawdziwych źródeł i przyczyn w pewnym momencie naszej podróży stają się oczywiste. Ten punkt jest kluczowy ponieważ zaczynamy rozumieć, że w wiedzy najbardziej istotna jest jej jakość za którą idzie prawdziwa skuteczność działania. Królestwo archetypów – wzorców psychologicznych i mitycznych ról oraz tożsamości jakie przybieramy by wciąż i wciąż odkrywać nasz nieograniczony potencjał, a które umożliwiają nam konfrontację z nieuświadomionym cieniem innymi słowy z tym wszystkim co wykluczone i wyparte niejako działające z ukrycia. Nasza wewnętrzna mitologia jest bardzo indywidualna i intymna, a zgłębianie jej specyficznej „kosmologii” jest właśnie jakością prawdziwej wiedzy – świadomości tego w jaki sposób funkcjonujemy. Jak głosiła wyrocznia w Delfach „Poznaj samego siebie.”
info: https://wp.me/p7q8Wo-eG

POLECAM WARSZTAT 

Zapraszamy na wyjątkowy warsztat „Moc Świadomej Obecności” gdzie będziemy rozwijać wrodzoną nam wszystkim zdolność świadomego i obecnego przeżywania chwili obecnej poprzez nasze ciało, zmysły i świadomość. Obecność jest fundamentem naszego życia, mocą która rozwijana może uczynić nasze doświadczenie żywym i radosnym, pełnym wdzięczności i pogody ducha pozwalając nam lepiej poznać samych siebie i swój potencjał. Uspokoić umysł, zredukować stres, rozluźnić ciało i aktywować kreatywność, odnaleźć wewnętrzną przestrzeń ciszy jak i również twórczą energię. Warsztaty odbędą się w przeuroczym Lipowym Domu położonym pośród morenowych pagórków, nad samym jeziorem, w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Piękno i harmonia natury, świeże powietrze, zapach kwiatów i liści, orzeźwiająca kąpiel w jeziorze, zdrowe jedzenie i spotkanie z innymi ludźmi i ich doświadczeniami, wspólne dzielenie się czasem i przestrzenią to zapowiedź niezapomnianych chwil, które na powrót pozwolą nam odkryć cudowność życia, jego kruche i delikatne piękno ukryte za pozorną zwyczajnością. Warto podarować sobie moment przerwy, obudzić wrażliwość i troskliwie pielęgnować Sztukę Życia – dlatego zapraszamy do wspólnej przestrzeni Świadomej Obecności do MOCY naszego Ciała i Ducha.

infohttps://wp.me/p7q8Wo-eO

Agnieszka Sypek Piniak

Psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, nauczycielka rozwoju osobistego i duchowego, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka . Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości.

Na przestrzeni ponad 30 lat moich własnych poszukiwań i doświadczeń oraz kilkunastu lat pracy z ludźmi stworzyłam swoją autorską metodę, którą nazwałam Misterium Ciała i Ducha.Dzielę się nią z ludźmi pomagając im odkrywać ich własny potencjał, zachęcam aby zaczęli żyć w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, cieszyć się życiem we wszystkich jego przejawach, czerpać moc z natury i żyć pełnią życia. Moja praca opiera się głównie na intuicji i podążaniu za procesem. Czerpię inspirację zarówno z klasycznych nurtów, jak i szamańskiego sposobu postrzegania człowieka. Cenię mądrość rdzennych kultur, szczególnie etnicznych plemion Ameryki Południowej i Północnej, które często odwiedzam. Na moją pracę ma także ogromny wpływ ponad dwadzieścia lat praktyki medytacji, głównie w tradycji buddyjskiej, w szczególności Dzogczen

Kontakt : sypekwarsztaty@gmail.com

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA FILMU O MOJEJ PRACY: 

realizacja: Dagmara Pochyła (Rabbit Hole Wytwórnia) zajęcia: Dagmara Pochyła, Piotr Bartos, muzyka: Mateusz Samolong, śpiew: Agnieszka Sypek Piniak, konsultacja tłumaczenia : Justyna Kołtun