Ceremonia Kakao 28.04 2019 Otwock

Studiowanie starożytnej wiedzy i tradycji daje nam możliwość zestrojenia z ludzkim kontinuum planetarnego doświadczenia, które od dawien dawna stała na straży tej kruchej i delikatnej równowagi w postaci kobiet i mężczyzn związanych z uniwersalną i naturalną mądrością i dbających o to by w sposób rytualny nawiązać do naturalnych cyklów przemian. Możemy to nazwać synchronicznością, która przekracza indywidualne ograniczenie ludzkiego ego i nawiązuje bezpośredni kontakt z uniwersalną energią, która stanowi źródło i niewyczerpaną siłę życia. Relacja z naturą oparta na szacunku i chłonnej otwartości pozwala odnaleźć nam spokój i inspirację, bowiem czym jest hałaśliwość materialnej cywilizacji wobec bezmiaru kosmosu i miliardów niezgłębionych zjawisk, których zaledwie ułamek możemy rozpoznać i próbować zrozumieć.


Dla nas ludzi, którzy odebrali formalną edukację powszechną wychowani zostali w świecie pozbawionym tajemnic i magii, a tym samym stopniu ograniczeni przez poleganie jedynie na intelektualnym i rozumowym postrzeganiu, które nie jest w stanie skomunikować się z całym spektrum zjawisk, które przekraczają nasz rozum i ograniczenia zmysłów pozbawiliśmy się ogromu możliwości dla wzrostu i nauki jednak przede wszystkim straciliśmy kontakt z „stanem śnienia” kolektywną mądrością ludzkości i wszystkich form żywych. W zamian praktykujemy mechaniczne komercyjne święta, które oderwane od własnych źródeł odcięły nas od Zrozumienia. Wrażliwość symboliczna jest językiem magii – to mata język o charakterze uniwersalnym, który przekracza uwarunkowania kulturowe i odzwierciedla w sposób bezpośredni i precyzyjny wewnętrzne doświadczenia ludzkie na przestrzeni dziejów. Dlatego właśnie zachowanie tego języka żywym jest sprawą kluczową dla przetrwania nas jako istot duchowych, które są w stanie odczytać i zakomunikować swoje wewnętrzne stany.

Zatem zapraszam was na Ceremonię Kakao, do kontaktu z Kakao, które w wyjątkowy sposób łączy nas z naszą wewnętrzna, wrodzoną mądrością i uczy kontaktu z tą wyjątkowa przestrzenią w nas.

Kakao to święta uzdrawiająca roślina wspomagająca wewnętrzne podróże do światów duchowych. Używane od stuleci przez Majów, Azteków i inne mezoamerykańskie kultury w ceremoniach i codziennym życiu. Jako lekarstwo i święte pożywienie „powraca” teraz jako sposób na przywrócenie nas do równowagi z naturą i naszymi sercami.
Kakao otwiera nas, by połączyć nas z naszą prawdziwą naturą, na to kim naprawdę jesteśmy.
Zaprasza wszystkie uczucia, jest znane jako lek otwierający serce, ponieważ jego właściwości rzeczywiście zwiększają odczucia miłości, radości i zadowolenia z powodu uwolnienia serotoniny i obecności innych błogich związków, wpływających na dobre samopoczucie takich jak między innymi anandamid i fenyloetyloamina.
Jednym z głównych składników aktywnych, w kakao jest teobromina, która wraz z magnezem działa łagodząco na system nerwowy. Jest substancją pobudzającą czynność serca oraz rozszerzającą naczynia krwionośne, łagodzi stres i depresję, jest uwalniana w organizmie podczas emocjonalnej euforii i empatii.

Czym jest Ceremonia Kakao
Ceremonia Kakao to przestrzeń spotkania, na którym można doświadczyć siebie na bardzo głębokim poziomie, poczuć więź z innymi oraz ze wszystkim co żyje. To ceremonia przywołująca pamięć stworzenia człowieka. Powrót do korzeni i osadzenie się w swoim własnym centrum.

Jak przebiega ceremonia: pijemy kubek najwyższej jakości mocnego, ceremonialnego Kakao pochodzącego z Gwatemali z regionu jeziora Atitlan, relaksujemy się i pozostajemy w stanie medytacji.
Poprowadzi nas głos prowadzącej, dźwięk mis kryształowych oraz innych instrumentów.

Jak się przygotować:
– wskazane jest ubranie ceremonialne (odświętne w jasnych barwach, wygodne )
– mieć otwarte serce i umysł
– przez pewien czas będziesz siedzieć a potem będziesz mógł się położyć, zatem zabierz ze sobą karimatę, poduszkę, kocyk , żeby było ci wygodnie i ciepło
– aby w pełni skorzystać z ceremonii kakao, dobrze jest nie jeść przed ceremonią. Im dłuższy okres postu, tym efektywniejsze będzie działanie kakao. Unikaj kofeiny i innych stymulantów przez cały dzień, absolutnie wyklucza się spożycie alkoholu w dniu ceremonii, a najlepiej na 2- 3 dni przed ceremonią nie spożywać alkoholu
– pij dużo wody przed i po ceremonii
– kobiety w ciąży, oraz każdy kto ma problemy z sercem lub przyjmuje jakieś leki antydepresyjne proszę poinformować o tym prowadzącą, wtedy dawka Kakao zostanie odpowiednio indywidualnie dobrana.

Ceremonia planowana jest przy ogniu w ogrodzie jeśli pogoda pozwoli, jeśli nie odbędzie się przy kominku

 

Ilość miejsc ograniczona

Zapisy : sypekwarsztaty@gmail.com

Miejsce : Otwock / Wólka Mlądzka

Godziny : 11.00 – 14.00

Inwestycja : 150 zł