Ceremonia Kakao 11 listopada 2020

” Przestrzeń serca to ponadczasowy wymiar świadomości, w którym wszystko jest możliwe, tu i teraz. Tak przeogromna jak przestrzeń wokół nas jest maleńka przestrzeń w Twoim sercu; odnajdziesz w niej niebo i ziemię, ogień i powietrze, słońce i księżyc, błyskawice i konstelacje gwiazd, cokolwiek należy do Ciebie tu na dole, i to, co nie należy, wszystko to zgromadzone zostało w tej maleńkiej przestrzeni Twojego serca.” Upaniszady

Zapraszam serdecznie na Ceremonię Kakao połączoną z relaksacja muzyczną, do kontaktu z duchem Kakao, które w wyjątkowy sposób łączy nas z naszym  wewnętrznym wymiarem. Ceremonia Kakao to niezwykłe doświadczenie mądrości przekazywanej nam przez tysiące lat poprzez prastarą tradycję kultury cywilizacji Majów i Azteków. Majowie wiedzieli, że ta potężna roślina, Kakao – otwiera przestrzeń serca dzięki czemu jest wspaniała medycyna dla ciała i ducha.
Powszechnie uznaje się je za afrodyzjak, oczywiście jest też głównym składnikiem czekolady.
Święta Ceremonia Kakao – przekazywana w linii wiedzy i tradycji z pokolenia na pokolenie, urozmaicana medytacją, muzyką i tradycyjnymi pieśniami. Ceremonia ta ma potężną moc uzdrawiania i oczyszczania.A jej przekaz sięga Wielkiej Prababci Czasu Ixmucane. Kakao jest w tradycyjnym rozumieniu Majów lekarstwem duszy , otwiera drzwi do głębokiej wiedzy o nas samych i naszego duchowego dziedzictwa. Jedną z głównych intencji tej wyjątkowej ceremonii jest odrodzenie żeńskiej energii i przywrócenie harmonii pomiędzy aspektem żeńskim a męskim. Jednocześnie jest aktywacją ziarna życia, które jest w każdym z nas.
Ceremonia Kakao to czas dla nas samych, kiedy to łączymy się z przestrzenią Serca, abyśmy mogli lepiej zrozumieć siebie, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są nasze możliwości .
Delikatna i subtelna energia Kakao aktywuje dostęp do naszej wewnętrznej prawdy, kontaktuje nas z naszą wewnętrzna mocą , pomagając w uwolnieniu od emocjonalnego bagażu, lęków, od doświadczeń z przeszłości które nas blokują, Kakao umożliwia dostęp do stłumionych głęboko w naszej podświadomości emocji, wzorców, przekonań, otwiera nasze zmysły, rozjaśnia umysły, rewitalizujące ciało, podnosi nasze wibracje, a wszystko to dzieje się w przepięknej przestrzeni głębokiego relaksu.
Surowe Kakao bogate jest w silne antyoksydanty, zawiera potas,chrom, fosfor, żelazo, cynk, magnez, a zatem wszystkie składniki odżywcze potrzebne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Zawiera epikatechinę, która jest flawonoidem poprawiającym ukrwienie mózgu, poprawia pamięć i krążenie krwi, podnosi poziom serotoniny – hormonu szczęścia.


Dla nas ludzi, którzy odebrali formalną edukację powszechną wychowani zostali w świecie pozbawionym tajemnic i magii, a tym samym stopniu ograniczeni przez poleganie jedynie na intelektualnym i rozumowym postrzeganiu, które nie jest w stanie skomunikować się z całym spektrum zjawisk, które przekraczają nasz rozum i ograniczenia zmysłów pozbawiliśmy się ogromu możliwości dla wzrostu i nauki jednak przede wszystkim straciliśmy kontakt z „stanem śnienia” kolektywną mądrością ludzkości i wszystkich form żywych. W zamian praktykujemy mechaniczne komercyjne święta, które oderwane od własnych źródeł odcięły nas od Zrozumienia. Wrażliwość symboliczna jest językiem magii – to mata język o charakterze uniwersalnym, który przekracza uwarunkowania kulturowe i odzwierciedla w sposób bezpośredni i precyzyjny wewnętrzne doświadczenia ludzkie na przestrzeni dziejów. Dlatego właśnie zachowanie tego języka żywym jest sprawą kluczową dla przetrwania nas jako istot duchowych, które są w stanie odczytać i zakomunikować swoje wewnętrzne stany.

Kakao to święta uzdrawiająca roślina wspomagająca wewnętrzne podróże do światów duchowych. Używane od stuleci przez Majów, Azteków i inne mezoamerykańskie kultury w ceremoniach i codziennym życiu. Jako lekarstwo i święte pożywienie „powraca” teraz jako sposób na przywrócenie nas do równowagi z naturą i naszymi sercami.
Kakao otwiera nas, by połączyć nas z naszą prawdziwą naturą, na to kim naprawdę jesteśmy.
Zaprasza wszystkie uczucia, jest znane jako lek otwierający serce, ponieważ jego właściwości rzeczywiście zwiększają odczucia miłości, radości i zadowolenia z powodu uwolnienia serotoniny i obecności innych błogich związków, wpływających na dobre samopoczucie takich jak między innymi anandamid i fenyloetyloamina.
Jednym z głównych składników aktywnych, w kakao jest teobromina, która wraz z magnezem działa łagodząco na system nerwowy. Jest substancją pobudzającą czynność serca oraz rozszerzającą naczynia krwionośne, łagodzi stres i depresję, jest uwalniana w organizmie podczas emocjonalnej euforii i empatii.

Czym jest Ceremonia Kakao
Ceremonia Kakao to przestrzeń spotkania, na którym można doświadczyć siebie na bardzo głębokim poziomie, poczuć więź z innymi oraz ze wszystkim co żyje. To ceremonia przywołująca pamięć stworzenia człowieka. Powrót do korzeni i osadzenie się w swoim własnym centrum.

Jak przebiega ceremonia: pijemy kubek najwyższej jakości mocnego, ceremonialnego Kakao pochodzącego z Gwatemali z regionu jeziora Atitlan, relaksujemy się i pozostajemy w stanie medytacji.
Poprowadzi nas głos prowadzącej, dźwięk mis kryształowych oraz innych instrumentów.

Jak się przygotować:

– wskazane jest ubranie ceremonialne (odświętne w jasnych barwach, wygodne )
– mieć otwarte serce i umysł
– przez pewien czas będziesz siedzieć a potem będziesz mógł się położyć, zatem zabierz ze sobą karimatę, poduszkę, kocyk , żeby było ci wygodnie i ciepło
– aby w pełni skorzystać z ceremonii kakao, dobrze jest nie jeść przed ceremonią, lub jeść bardzo lekko ,    ostatni lekki  posiłek na 3 h przed ceremonią .  Im więcej przestrzeni w żołądu , tym lepiej,  tym efektywniejsze będzie działanie kakao. Unikaj kofeiny ( kawa) i innych stymulantów przez cały dzień, absolutnie wyklucza się spożycie alkoholu w dniu ceremonii, a najlepiej na 2 dni przed ceremonią nie spożywać alkoholu.
– pij dużo wody przed i po ceremonii
– kobiety w ciąży, oraz każdy kto ma problemy z sercem , z ciśnieniem  lub przyjmuje jakieś leki antydepresyjne proszę poinformować o tym przed ceremonią, wtedy dawka Kakao zostanie odpowiednio indywidualnie dobrana.

Prowadzenie ceremonii Agnieszka Sypek – Piniak
Gwatemala to mój drugi dom . Jestem przyjęta przez tradycję i inicjowana przez Starszyznę Majów T’zutujil jako honorowy strażnik Ognia i Dnia. Jest to dla mnie wieli zaszczyt. Otrzymałam także błogosławieństwo Starszyzny Majów na prowadzenie Ceremonii Kakao. Pracy z Kakao uczę się bezpośrednio od Majów, moimi nauczycielami są Tata Pedro Cruz i Nana Marina Cruz, którzy mieszkają w Gwatemali w malowniczym miasteczku San Pedro nad magicznym jeziorem Atitlan , które często odwiedzam.
Od kilku lat regularnie organizuję duchowe wyprawy do Gwatemali, gdzie spędzamy sporo czasu w gościnnym domu Taty Pedro Cruz i Nany Mariny studiując kosmologię i starożytną wiedzę Majów, odwiedzamy także wyjątkowe miejsca mocy.
ZWAŻYWSZY NA OBECNĄ  SYTUACJĘ ILOŚĆ  MIEJSC JEST BARDZO OGRANICZONA DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ
ZGŁOSZENIA : sypekwarsztaty@gmail.com

Miejsce na ceremonii zapewnia wpłata zadatku w wysokości 80 zł, po dokonaniu wpłaty proszę przesłać potwierdzenie na adres sypekwarsztaty@gmail.com

 

data : 11 listopada 2020

Miejsce : okolice Otwocka – piękne miejsce położone w lesie

( dokładny adres podany zostanie po uprzednim zgłoszeniu mailowym i wpłacie zadatku )

Godziny : 17.00. -20.00 ( może troszkę dłużej 🙂 różnie to bywa na ceremoniach 🙂 )

Inwestycja : 150 zł